Prasa Web header image 2

Przyjazna dla wyszukiwarek dystrybucja wielojęzycznej, multimedialnej prasy

Google, Yahoo i Myspace łączą siły

March 27th, 2008 · 1 Comment

Trzej internetowi giganci pracują razem nad „Open Social” – nową platformą internetową. Jest to pierwszy tak duży projekt Yahoo od próby przejęcia firmy przez Microsoft.

Projekt „Open Social” zapoczątkował portal Google już w listopadzie 2007 roku, z zamiarem utworzenia łatwo dostępnego zestawu narzędzi programistycznych (API) dla „społecznej sieci”. Połączenie Google z Myspace i Yahoo rokuje przedsięwzięciu sukces.

Przedstawiciele Yahoo uwazają, że „Open Social” sprawi, że sieć będzie dostarczać jeszcze większe zadowolenie użytkownikom i spełni ich oczekiwania. Dan Peterson – produkt manager w Google – na oficjalnym blogu firmy napisał, że przystąpienie Yahoo do projektu zachęci do podjęcia podobnych kroków przez innych przedsiębiorców.

Podczas zwołanej konferencji, Joe Kraus – dyrektor zarządzania produktem w Google – powiedział, że „Open Social” dotrze do 200 milionów użytkowników. Program będzie zarządzany przez społeczność, oraz będzie otwarty dla każdego. Wszyscy trzej uczestnicy zadecydowali, że projekt będzie miał w całości charakter non-profit.

Tags: Nieskategoryzowane

1 response so far ↓

  • 1 Lynnea // Oct 29, 2008 at 6:16 am

    Good words.

Zostaw komentarz